Mieszamy hennę

 

1. Dodajemy do proszku ciepła, przegotowana wodę. Może to być inny płyn, np mocna herbata, gotowana z dodatkiem np goździków. Proporcji nie podaję, bo każda henna może się zachowywać trochę inaczej. Dolewamy więc płyn stopniowo, i obserwujemy jak zmienia się konsystencja pasty.

2. Po wymieszaniu pasta może zawierać grudki. Zupełnie się tym nie należy przejmować- rozpuszcza się same.

3. Pastę nakrywamy szczelnie folia, tak, żeby folia dotykała powierzchni pasty- zapobiega to jej wysychaniu. Pastę odstawiamy w ciepłe miejsce i czekamy aż uwolni barwnik. i znowu- każda henna uwalnia barwnik w swoim czasie. Henna z Andhra Pradesh potrafi uwolnić barwnik po 2-4 godzinach. Pakistańska Jamila potrzebuje czasem i 24 godzin.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy henna jest już gotowa do użycia jest położenie na folii kawałka ręcznika papierowego czy chusteczki higienicznej. Papier obciąża się np małym talerzykiem. Kiedy papier zabarwi się na intensywny pomarańczowy kolor- pasta jest gotowa.

4. Powierzchnia gotowej pasty wygląda mniej więcej tak

5. Na powierzchni kolor się zmienia- od rdzawego do ciemnobrązowego

6. Pastę mieszamy- po grudkach nie został najmniejszy ślad. Konsystencja jest gładka i kremowa- idealna do nakładania na włosy.

 

Do sporządzenia tej pasty używałam henny BAQ (Body Art Quality) pochodzącej z Indii (Haryana). Henna BAQ jest bardzo drobno mielona, przesiewana przez muślin przynajmniej 3 razy, a do jej produkcji używa się surowca o najwyższej jakości, czyli liści o jak najwyższej zawartości barwnika- lawsonu.

Taka właśnie henna daje wyjątkowo gładka pastę i gwarantuje piękny, trwały kolor.

Reklamy

7 thoughts on “Mieszamy hennę

  1. Widzę, że masz spore doświadczenie z henną;) Może mi pomożesz.. Moje włosy po rozjaśnianiu chemicznym nie łapią hennowego koloru. Nie wszystkie, ale duża część głównie z góry głowy. Jak mogę zintensyfikować działanie henny? PS. Wcześniej używałam do barwienia czystej henny BAQ z khadi, jeszcze wcześniej orzechowego brązu (z którego rozjaśniłam do koloru polnej i dość niezadowolonej myszy;)) Pozdrawiam!

    1. Witaj,
      bywa że pierwsze aplikacje henny ‚nie łapią’ na 100%. Włosy mogą być zniszczone farbowaniem chemicznym, stylizacją itp.- w Twoim przypadku henna łapie silniej włosy zniszczone- czyli działa tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. W takim przypadku nie należy się zrażać- tylko powtarzać hennowanie. Z Każdą kolejną aplikacją kolor będzie się wyrównywać a kondycja włosów poprawiać. Spróbuj do henny dodać amlę- powinna przyciemnić rozjaśnione części włosów i wpłynąć na wyrównanie koloru.

  2. Pierwszy raz chcę zrobić hennę ale chciałabym żeby kolor wyszedł bardziej miedziany niż marchewkowy czy do czystej henny mam dodać amli czy coś leszcze i ile mam tej amli dać do jednej porcji henny którą sprzedajesz?

    1. proszę o zdjęcia Pani koloru włosów oraz koloru wymarzonego, bo pod różnymi nazwami ludzie rozumieją różne rzeczy, szczególnie jeśli chodzi o kolory 🙂 w mojej głowie marchewkowy i miedziany do bardzo bliscy kuzyni, a może nawet bracia bliźniacy 😉 pole.henny@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s