„Zielona” henna?

Spóźnione ale szczere życzenia dla wegetarian z okazji ich święta 🙂

 

Dziś będzie o ekologii. Czy henna jest ekologiczna?

 

Henna jest roślina mało wymagającą. Rośnie na terenach pustynnych i półpustynnych, kocha niedobór wody i upały powyżej 35C- przenieście krzaczek w klimat umiarkowany i regularnie podlewajcie- a zabijecie go na pewno.

Henna nie wymaga nawożenia, podlewania, nie wymaga też stosowania chemicznych środków ochrony roślin- sama z siebie zawiera substancje bakterio- i grzybobójcze.

Ani uprawa, ani zbiory henny nie szkodzą środowisku naturalnemu. Ponieważ przy jej uprawie nie stosuje się sztucznego nawożenia i nie ma konieczności stosowania pestycydów  w znakomitej większości można uznać ze jest to uprawa organiczna.

 

Henna jest naturalnym ziołowym środkiem do pielęgnacji i koloryzacji włosów-  jest stosowana od tysięcy lat i jej właściwości są doskonale znane i zbadane. Nie jest wiec konieczne przeprowadzanie dodatkowych testów np na zwierzętach, które miałyby potwierdzić brak efektów ubocznych stosowania henny.

 

Hennę po aplikacji, podobnie jak farby chemiczne, zmywa się  i wszystko trafia do kanalizacji a potem, do rzek. W przeciwieństwie jednak do farb chemicznych, henna jako środek roślinny ulega biodegradacji, i nikomu nie szkodzi.

Henna jest zielona pod każdym względem 🙂

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s